O nás

Téměř 30 let jsme dodavatelem přídavných strojů a zařízení pro plastikářské provozy zabývající se zpracováním plastů především v oborech vstřikování, vyfukování, vytlačování, zpracování PET a zpracování druhotných plastových odpadů.

Máme mnohaleté zkušenosti s problematikou zpracování plastů v oblastech sušení, dopravy, směšování materiálu, temperace a chlazení materiálu, s mletím technologických odpadů, s dopravou a manipulací s výrobky.

Mnoho typů strojů a zařízení jsme dlouhou dobu sami zároveň vyvíjeli a vyráběli. I po ukončení výroby našich vlastních zařízení zůstáváme nadále v kontaktu s přímými výrobci námi dodávaných strojů a stále se podílíme na vývoji jejich zařízení.

Námi dodávaná zařízení upravujeme pro český trh dle specifických potřeb zákazníka, případně navíc doplňujeme dalším, námi vyvíjeným příslušenstvím a rozšiřujeme tím jejich uživatelské vlastnosti.

Historie společnosti

V roce 1990 Ing. Libor Hošic, tehdejší vedoucí vývojového oddělení pro automatizaci a mechanizaci podniku Plastimat (dnešní Magna Bohemia), založil firmu A.M. poté, co se spolu se svými spolupracovníky z oddělení rozhodl využít nabytých znalostí a zkušeností v oboru zpracování plastů a nadále se vývojem a výrobou periferií zabývat.

V průběhu let naše společnost doplňuje sortiment vlastních periferií i zařízeními jiných značek. Nejvýznamnějším naším dodavatelem je od roku 1995 americká společnost Maguire a od roku 2005 taiwanská značka Shini. Společnost A.M. je výhradním distributorem zařízení těchto značek pro český trh.

Naše společnost se v průběhu let mění a přizpůsobuje novým podmínkám. V roce 2005 vznikla na Slovensku samostatná společnost AMSK. V roce 2008, po krizi v automobilovém průmyslu, ukončila naše společnost výrobu vlastních strojů úplně.

V současnosti se zaměřujeme především na efektivní řešení konkrétních potřeb zákazníka. Spolu se zákazníkem se snažíme najít optimální řešení daného projektu a navíc dokážeme námi dodávaná zařízení doplnit vlastním příslušenstvím, tak aby ještě lépe vyhovovala specifickým podmínkám konkrétních projektů, jednotlivých provozů a českého trhu celkově. Po uvedení našich zařízení do provozu je pro nás samozřejmostí snaha o rychlý a odborný servis, jehož zárukou jsou dlouholeté zkušenosti našich techniků.

Naše společnost, dnes nově AM CZ, nadále zůstává malou a víceméně rodinnou firmou, která Vám ráda bude důvěryhodným partnerem při řešení Vašich projektů.

 

Naši dodavatelé